LOGO I IDENTYFIKACJA WIZUALNA
PLANDEX

Misją firmy PLANDEX jest dostarczanie kompleksowych i innowacyjnych rozwiązań  w zakresie zabudów samochodów ciężarowych, produkcji przyczep oraz naczep. Aby mocniej podkreślić tę misję i nowoczesność zostaliśmy poproszeni o zaprojektowanie nowego znaku, identyfikacji i Księgi Znaku.

Po spotkaniach, rozmowach i brifingu zaprezentowaliśmy kilka wybranych przez nas projektów. Dosyć długo trwał proces ostatecznego szlifowania idealnej wersji i to, co możecie tutaj oglądać jest idealną syntezą oczekiwań wszystkich stron zaangażowanych w proces projektowy. Zasada „less is more” sprawdziła się w tym przypadku idealnie.

W projekcie znaku wyszliśmy od idei przekazania w jak najprostszy sposób, możliwie jak najwięcej, ze względu na zastosowanie docelowego znaku w małej formie na produkcie klienta, czyli głównie zabudowach samochodów ciężarowych. Zaakcentowaliśmy literę „x”, która kojarzy się ze skrzyżowaniem dróg, dodaniem do niej dodatkowej strzałki, która potęguje wrażenie wielokierunkowości i wielofunkcyjności.

Formę logotypu opraliśmy o zmodyfikowane, delikatnie pochylone w prawo liternictwo, które podkreśla dynamizm potencjału produktu. Pozostaliśmy przy podobnej kolorystyce, jak poprzedni znak, czyli intensywnej czerwieni, do której dobraliśmy kolor granatu.

Całość logotypu przedstawia dynamiczną, nowoczesną formę w intensywnym kolorze, dopełnioną charakterystycznym grotem. Głęboko wierzymy, że będzie on w możliwie najlepszy sposób reprezentować klienta na jego produktach.

IDENTYFIKACJA WIZUALNA

W kreowaniu języka wizualnego postawiliśmy na mocny kolor, nieoczywisty layout poszczególnych akcydensów i geometryczną typografię. Ograniczyliśmy się do dwóch kolorów i bieli, uzupełnionych uszlachetnieniem w srebrnej folii.

“The public is more familiar with bad design than good design. It is, in effect, conditioned to prefer bad design, because that is what it lives with. The new becomes threatening, the old reassuring.”
PAUL RAND

Studio Graficzne Gdańsk, Sopot, Trójmiasto
+48 578 086 729
ul. Goyki 3, Sopot
hello@studiospectro.pl

atrakcje sopot