Megamocni
żłobki i przedszkola

Marka Megamocni zwróciła się do nas z prośbą o „odświeżenie”, czyli zaprojektowanie ich nowego znaku. Naszym zadaniem było także stworzenie Księgi Znaku oraz całej koncepcji identyfikacji wizualnej.

Zaprojektowaliśmy szereg materiałów drukowanych i on-linowych, takich jak: wizytówka, teczka, papier firmowy czy stopka mailowa.

Idea

Wyróżnikami marki są m.in. wysoka jakość oferowanych usług, nowoczesne i estetyczne przestrzenie placówek projektowane przez uznanych architektów oraz dążenie do spójności w zakresie jakości oferty edukacyjnej. Te i szereg innych atutów zawarliśmy w prostym, użytecznym i nowoczesnym logotypie. Chcieliśmy także oddać ducha poprzedniego znaku poprzez np. detale w liternictwie, a przy tym całość osadzić na jednej linii bazowej, co spowodowało, że projekt jest bardziej użyteczny.

Dynamiczny branding

Dodatkowo zaprojektowaliśmy samodzielny sygnet – graficzny element z wybijających się wielkich liter „M”, które wpisaliśmy w kształt zaokrąglonej gwiazdki – kojarzącej się z (małymi) superbohaterami, którymi są przecież wszystkie dzieci.
 Symbol ten buduje całość języka wizualnego poprzez jego szerokie możliwości adaptacji – sama gwiazdka może być zarówno w obrysie, jak i dokadrowywać zdjęcie, czy być zdjęciem profilowym na Facebooku.

Żłobki i przedszkola

Megamocni zajmują się profesjonalną opieką oraz wspieraniem rozwoju dzieci w wieku od 4 miesięcy do 6 lat. Ich misją jest wychowywanie dzieci na odważnych i dobrych ludzi, ze szczególnym poszanowaniem ich podmiotowości, potrzeb emocjonalnych oraz wspieranie ich rozwoju jako świadomych członków społeczeństwa obywatelskiego.

STUDIO SPECTRO

art direction:
Gosia Macioch

design:
Gosia Macioch
Weronika Jastrzemska

Studio Graficzne Gdańsk, Sopot, Trójmiasto
+48 578 086 729
ul. Goyki 3, Sopot
hello@studiospectro.pl

atrakcje sopot