IV Kongres Archiwów
Społecznych

Zaprojektowaliśmy całościową wizualną oprawę wydarzenia dla Centrum Archiwistyki Społecznej, które zorganizowało IV Kongres Archiwów Społecznych. Key visual powstał na bazie identyfikacji wizualnej innego studia.

Naszym zamysłem było wypracowanie motywu przewodniego opartego o formę kolażu – wykorzystując archiwalne zdjęcia partnerów CAS-u, w sposób przystępny, nowoczesny i charakterystyczny.

Idea

Prezentujemy m.in. projekt broszury, który powstał w ramach projektu, identyfikatory uczestników, zestaw postów na social media, plansze oraz animacje. Widać tutaj kwintesencję tego projektu – retro kolaże, charakterystyczne zestawienia kolorystyczne, ciekawy layout oraz detale rastrowe widoczne w druku.

Spójność

W ramach całościowego opracowania graficznego zaprojektowaliśmy m.in. 20-stronnicową broszurę, która była spójna z resztą materiałów. Świeżość, energetyczne kolory, kolaż w nowoczesnym wydaniu, fajny layout – to wszystko sprawia, że wciąż chce się wracać do tego projektu, który powstał już jakiś czas temu. 

Social media

Projekty pod media społecznościowe są dla nas tak samo ważne, jak wszystkie inne materiały. Staramy się, aby poszczególny post „na feedzie” komunikował wizualnie wartości, które chcemy przekazać oraz wyróżniał się w natłoku informacji.

Projekt platformy/strony www

W ramach zlecenia zaprojektowaliśmy także kilkanaście widoków stron i podstron dla platformy, na której uczestnicy mogli się zarejestrować, aby wziąć udział w Kongresie. Przy tym projekcie braliśmy pod uwagę przede wszystkim użyteczność, łatwość w nawigowaniu po stronie oraz spójność z resztą powstałych materiałów graficznych.

STUDIO SPECTRO

art direction:
Gosia Macioch

design:
Kacper Kruszewski

Studio Graficzne Gdańsk, Sopot, Trójmiasto
+48 578 086 729
ul. Goyki 3, Sopot
hello@studiospectro.pl

atrakcje sopot