Muzeum Regionalne
w Stalowej Woli

Oto jedna z trzech propozycji, które przygotowaliśmy na konkurs dwuetapowy na nowy znak i identyfikację Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Przeszliśmy w nim do drugiego etapu wraz z dwoma innymi studiami. Finalnie konkurs nie został rozstrzygnięty – spośród propozycji wszystkich finalistów ze wszystkich studiów żadna propozycja nie została wybrana.

Zobacz projekt na Behance

Idea logo

Idea znaku opiera się o symboliczne przedstawienie wyjątkowości Muzeum – czyli m. in. jego lokalizacji. Ponieważ Muzeum to dwa budynki, w dwóch różnych lokalizacjach, postanowiliśmy pokazać je symbolicznie jako dwa prostokąty. Ich wspólnym mianownikiem jest idea Muzeum – promocja sztuki, malarstwa i idei Centralnego Okręgu przemysłowego.

Materiały koncepcyjne

W ramach przygotowania tej koncepcji konkursowej zaprojektowaliśmy szereg materiałów graficznych, takich jak: plakaty i ich podstawowy układ (layout) oraz m.in. banery pod działania online.

Layout plakatów

W tej propozycji postawiliśmy na prosty układ elementów, ale opierający się o kontrastowe kolory i charakterystyczne połączenia.

Kolorystyka

Dużą wagę przywiązaliśmy do zestawień kolorystycznych, które podkreślają artystyczny charakter projektów. Również typografia jest połączeniem tradycji oraz nowoczesności.

Studio Graficzne Gdańsk, Sopot, Trójmiasto
+48 578 086 729
ul. Goyki 3, Sopot
hello@studiospectro.pl

atrakcje sopot