Key Visual i ilustracje
dla Gdańskich Autobusów i Tramwajów

GAiT jest największą firmą komunikacyjną na Pomorzu i kontynuatorem tradycji komunikacji miejskiej sięgającej 1873 roku. Mają ogromne aspiracje być niezwykle nowoczesną instytucją, która czerpie z historii i kontekstu Gdańska.

Ich wszystkie ambicje staraliśmy się zawrzeć w projekcie nowego key visualu. Ma on być bardzo dynamiczną i użyteczną koncepcją, którą można dowolnie modyfikować według ustalonych modułów ilustracji autobusu, tramwaju i charakterystycznych dla Gdańska budynków.

Zadanie

Naszym zadaniem było stworzenie key visualu dla GAiTu, który budowałby pozytywny wizerunek marki, celował w różnorodne grupy targetowe i podkreślałby nowoczesność floty.

Środki wyrazu

Stworzyliśmy modułowe ilustracje bazujące na najbardziej rozpoznawalnych budynkach Gdańska, które uzupełnione były estetycznymi wizerunkami tramwajów i autobusów. Przedstawienia te można dowolnie kombinować ze sobą oraz elementami transportu, ponieważ bazują na tożsamej palecie kolorystycznej i charakterystycznych elementach wspólnych. Ilustracje też w różny sposób mogą zachowywać się na różnym formacie i na każdym dobrze wyglądają.

STUDIO SPECTRO

art direction:
Gosia Macioch

design:
Weronika Jastrzemska

Studio Graficzne Gdańsk, Sopot, Trójmiasto
+48 578 086 729
ul. Goyki 3, Sopot
hello@studiospectro.pl

atrakcje sopot